Asukastapahtuma 9. syyskuuta

Toivotamme kaikki Kotkan Asuntojen asukkaat tervetulleiksi Kotkan Kiinteistöpalvelun & Kotkan Asuntojen järjestämään rentoon loppukesän asukastapahtumaan keskiviikkona 9.9.2026.

Tapahtuma järjestetään kahdessa paikassa, Raiteilla ja Kotkan keskustassa. Asukkaat voivat saapua kumpaan vaan paikkaan, mikä aikataulun ja kulkuyhteyksien puolesta sopii paremmin.

Klo 15.00-16.30 Raitit: Isännänraitti 10:n, Lennartinraitti 7:n ja Jalmarinraitti 2-4:n pihapiiri
Klo 17.30-19.30 Kotkan keskusta: Toivo Pekkasen puisto, Eteläpuistokatua vastapäätä

Tarjolla on grillimakkaraa (myös kasvisvaihtoehto) ja voit samalla jutella kanssamme asumiseen liittyvistä asioista. Haluamme kuulla, miten arki asuintalossanne sujuu ja miten voisimme palvella teitä entistä paremmin. Paikalla on Kotkan Kiinteistöpalvelun ja Kotkan Asuntojen henkilökuntaa vastaamassa kysymyksiin ja vaihtamassa kuulumisia kanssanne.

Huom! Tapahtumalla on säävaraus; huonolla kelillä tapahtuma perutaan.

Lämpimästi tervetuloa kaikille asukkaillemme!

Siirry käyttämään uutta tilinumeroa

Osuuspankin tilimme poistuu käytöstä vuoden 2026 lopussa. Pyydämme maksamaan vuokran jo nyt uudelle Nordean tilille. Laskun viitenumero säilyy samana. Muista

Kotkan Metsärinteessä sijaitsevien rivitalojen julkisivukuva hieman ylhäältäpäin ja piha-aluetta sekä Kotkan asuntojen logo

Isännöitsijöiden aluejako

Kotkan Asunnoille on valittu uusi isännöitsijä, joka aloittaa työnsä 1. marraskuuta 2026. Uuden isännöitsijän aloittaessa työnsä aluejakoa tullaan mahdollisesti uudistamaan.

Asuitpa missä päin Kotkaa tahansa, palvelut ovat aina lähellä. Myös kulkuyhteydet ovat loistavat niin bussilla, autolla kuin pyöräillen.
Kotkassa asuessasi hurautat hetkessä töihin myös naapurikaupunkeihin tai pääkaupunkiseudulle.