Henkilöstö

Kotkan Asunnoilla työskentelee viihtyisän ja turvallisen asumisen puolesta 12 vuokra-asumisen ja kiinteistöalan ammattilaista. Ole rohkeasti yhteydessä mikäli sinulla on kysyttävää!  Tutustu myös yleisimpiin kysymyksiin, joista löydät vastauksia moniin asumiseen liittyvään asiaan. 

Tarkista talosi huoltoyhtiö ja isännöitsijä »
Hakijan yleisimmät kysymykset »
Muuttajan yleisimmät kysymykset »
Asukkaan yleisimmät kysymykset »

Hovinsaari, Kotka

ASIAKASPALVELU, NEUVONTA JA VUOKRASOPIMUKSET

Marla Kolehmainen, kiinteistösihteeri
Tiia Korpela, kiinteistösihteeri
Sirpa Saukkonen, kiinteistösihteeri
Minna Sigvart, kiinteistösihteeri

Puh. 05 234 5407
kotkanasunnot@kotka.fi
Puhelinaika arkisin klo 9-15
Toimisto avoinna klo 8-15

ISÄNNÖITSIJÄT:
Kiinteistöjen ja asuntojen remontit, asukastoiminta, asumisen häiriöt

Matti Heinonen                      
isännöitsijä                
040 689 5530                           
matti.heinonen@kotka.fi

Aila Henriksson
isännöitsijä
040 124 3333
aila.henriksson@kotka.fi

Pia Rimpeläinen                     
isännöitsijä                
040 732 9179                               
pia.rimpelainen@kotka.fi

ASUMISNEUVONTA:
Vaikeudet vuokranmaksussa tai omassa asumisessa

Laura Fernández
asumisneuvoja
040 688 3495
laura.fernandez@kotka.fi

TALOTEKNIIKKA

Marko Sandelin
LVI-asiantuntija
040 526 5332
marko.sandelin@kotka.fi

VIESTINTÄ

Anita Heikkinen
viestintäasiantuntija
040 625 6203
anita.heikkinen@kotka.fi

HALLINTO

Juha Tiitta
toimitusjohtaja
040 480 9450
juha.tiitta@kotka.fi

Janne Keskitalo
kiinteistöpäällikkö
040 660 1487
janne.keskitalo@kotka.fi

KÄYNTIOSOITE

Kotkan Asunnot Oy
Gutzeitintie 8
48100 Kotka

VUOKRAPERINTÄ

Jos olet saanut maksamattomista vuokrista perintäkirjeen ja tarvitset maksusuunnitelman, ole yhteydessä suoraan Revireen:

Revire Perintä Oy
020 639 9420